Zkopírování DVD na disk

1. Pomocí RipIt4Me a DVD Decrypteru

Pro uložení originálního DVD na disk použijeme program RipIt4Me, který si poradí i s novějšími, různě "poškozenými" disky. Jako ripovací nástroj využívá DVD Decrypter a od verze 1.7.0.0 v sobě integruje funkce programu FixVTS, který už nemusí být samostatně instalován. Program při spuštění provede kontrolu, zda není k dispozici novější verze.

RipIt4Me.png, 16 kB

Postup je velmi jednoduchý. Můžeme si vybrat buď 'Wizard Mode', kdy procházíme jednotlivými kroky pomocí průvodce, nebo ještě jednodušší '1-Click Mode', kdy všechny volby nastavíme hned na začátku a program pak pracuje zcela automaticky. Vložíme tedy zálohované DVD do mechaniky a klikneme na tlačítko [1-Click Mode].

RipIt4Me-step1.png, 21 kB

Z nabídky 'DVD Drive' můžeme vybrat mechaniku (pokud jich máme více), která obsahuje kopírované DVD. 'Target directory' se defaultně nastaví podle názvu DVD disku, ale můžeme ho změnit podle potřeby. V nabídce 'FixVTS Settings' zaškrtneme všechny tři možnosti.

V nabídce 'Ripping settings' nastavíme požadovaný mód ripování, pro další zpracování je obvykle nejvhodnější mód Full DVD.
Možnosti jsou čtyři, při jejich výběru se v sekci 'DVD Info' zobrazují informace o DVD a pro každý mód ripování se spočítá, jaká je potřeba komprese, aby se DVD vešlo na jednovrstvé DVD.

Zaškrtnutím možnosti 'Make DVD jump to menu upon insertion' docílíme toho, že po vložení DVD do přehrávače se rovnou zobrazí první platné menu a přeskočí se všechny reklamy, které mohou být na začátku. Pro tuto funkci musíme nejdříve nastavit preferovaný jazyk přehrávače v nastavení 'Player settings':

RipIt4Me-playersettings.png, 6 kB

Ostatní možnosti ponecháme v defaultním nastavení.

Stisknutím tlačítka [Next >>] zahájíme proces kopírování pomocí DVD Decrypteru, potom proběhne oprava vadných buněk a další korekce. Na závěr se zkopírované DVD otevře pro kontrolu v DVD Shrinku, kde můžeme v případě potřeby provést i kompresi, aby se výsledek vešel na jedno DVD±R.

2. Pomocí DVDFab HD Decrypteru

Vzhledem k tomu, že výše zmíněné programy nejsou dále vyvíjeny a jejich homepage byly zavřeny, můžeme ke stejnému účelu použít další freeware program, kterým je DVDFab HD Decrypter, který navíc podporuje i HD-DVD a Blu-ray disky.

Postup je opět jednoduchý, stačí vybrat zdrojový disk a cílovou složku pro uložení zkopírovaných souborů. Z nabídky možností kopírování můžeme ve freewarové verzi použít pouze první dvě volby:

DVDFabHDDecrypter.png, 54 kB

Kopírování spustíme tlačítkem [Start], po dokončení máme v cílové složce připravené soubory pro další zpracování.

[ << ZPĚT ] Poslední aktualizace: 24.5.2007